můj psychotest

18. února 2008 v 19:37 | posh.exe |  *smtg about*
ve škole nám dali možnost zjistit si, jaký jsme:)
tak posílám výsledky, ať víte, co jsem to za delikventa:)

Vaši osobnost lze popsat těmito charakteristikami:
I. Odolnost vůči psychické zátěži
Psychicky labilní: často jste ve stavu psychické pohotovosti, intenzivně prožíváte strach, úzkost a obavy. V mnoha situacích máte tendenci reagovat přecitlivěle a podrážděně. Obtížně zvládáte stresové situace.
Jak se můžete jevit druhým
Slabé stránky: nervózní, napjatý/á, neklidný/á, depresivní, plný/á obav, náladový/á nebo ustaraný/á.
Silné stránky: reakce na stresové situace vás sice dočasně oslabují, ale jsou pro vás i okolí důležité, protože se mohou stát jakýmsi barometrem, který upozorňuje na to, že se děje něco, čemu je potřeba věnovat pozornost.
Doporučení: volte raději pozice nebo úkoly, které nejsou spojeny se stresem nebo ve kterých se stres vyskytuje jen zřídka. Dopřejte si čas na regeneraci a relaxaci, popř. se věnujte speciálním technikám vyrovnávání se stresem, které lze najít v populární psychologické literatuře.
II. Společenskost, sebeprosazování, energičnost
Introvert: jste zdrženlivý/á, vážný/á, samostatný/á, tichý/á a do sebe uzavřený/á. Jste nejraději sám/sama nebo s lidmi, kteří jsou vám blízcí.
Jak se můžete jevit druhým
Slabé stránky: chladný/á, odměřený/á, rezervovaný/á. Druzí vás mohou považovat za samotáře.
Silné stránky: umíte se soustředit, nedáte se snadno ovlivnit, nepotřebujete výrazné smyslové podněty.
Doporučení: vybírejte si takové úkoly, které lze vykonávat samostatně a v klidu. Upozorněte své okolí, že vystoupení na veřejnosti si potřebujete dobře připravit. Vysvětlete, že jste sice nejraději o samotě, ale že to neznamená, že proti konkrétním lidem něco máte. Neuzavírejte se úplně před ostatními lidmi.
III. Otevřenost novým zkušenostem, zážitkům a prožívání
Umírněný: nacházíte se uprostřed mezi realistickým pohledem na svět, uplatňováním vyzkušených, tradičních postupů a vymýšlením nového, upřednostňováním nevyzkušeného. Usilujete o rovnováhu mezi užíváním starých a nových postupů. Za určitých okolností jste ochoten/ochotna měnit svůj hodnotový systém.
Doporučení: střídejte situace, kdy se řeší úkoly vyžadující tvořivost a představivost, s rutinními a opakujícími se činnostmi.
IV. Vztah k druhým lidem
Vyzyvatel: vůči druhým jste často nedůvěřivý/á, a neústupný/á. S druhými raději soutěžíte než spolupracuje. Dáváte jasně najevo, co si myslíte.
Jak se můžete jevit ruhým
Slabé stránky: nepřátelský/á, neomalený/á, odměřený/á, na sebe zaměřený/á, povýšený/á, necitlivý/á, tvrdohlavý/á a bojovný/á.
Silné stránky: neostýcháte se dávat lidem najevo nesouhlas. Většinou nemáte potíže s obtížným rozhodováním. Uzavíráte diskuse a debaty většinou tím, co je správné než s čím všichni souhlasí. Pochybujete, nedůvěřujete.
Doporučení: zvolte si spíše povolání a úkoly, které předpokládají jistou míru skepticismu a pochybovačnosti např. účetnictví, strojírenství, soudnictví, vědecká práce. Respektujte, že ostatní mají vlastní názor, i když třeba nemají odvahu o jeho prosazení bojovat.
V. Vztah k práci
Vyvážený/á: pracovní požadavky i osobní potřeby máte v rovnováze. Jste spolehlivý/á a průměrně výkonný/á. Obecně máte stanoveny cíle, ale někdy jste schopen/schopna práci odložit.
Doporučení: pokud je práce spojena se značnou zátěží, tlakem a nutností neustále pracovat přes čas, pak můžete pociťovat nespokojenost, že ochuzujete svůj osobní a soukromý život.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 IG IG | Web | 18. února 2008 v 20:46 | Reagovat

"Slabé stránky: nepřátelský/á, neomalený/á, odměřený/á, na sebe zaměřený/á, povýšený/á, necitlivý/á, tvrdohlavý/á a bojovný/á."

Tak k tomu bych měla připomínku. Nepřátelská rozhodně nejsi, povýšená už vůbec ne a necitlivá? Leda ve snu! Ale s některejma definicema i docela souhlasim..:) Myslíš, že ti tohle uvědomění si k něčemu bylo, pomohlo ti to nějak?

2 Mišiis Mišiis | Web | 11. března 2008 v 15:59 | Reagovat

mohla by jsi mi napsat na blog odkaz?? Díky :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.